Varování

01_artemia_gold.jpg
02_koretra.jpg
03_cyklop.jpg
04_cyklop_astaxantin.jpg
05_cyklop_spirulina.jpg
06_cerna_komari_larva.jpg
07_patentka.jpg
08_patentka_astaxantin.jpg
09_patentka_cesnek.jpg
10_patentka_jumbo.jpg
11_patentka_xl.jpg
mr_dafnie.jpg
mr_dafnie_astaxantin.jpg
mr_dilies.jpg
mr_discus_life_HS_500_astaxantin.jpg
mr_discus_life_HS_500_basic.jpg
mr_discus_life_KS_500_astaxantin.jpg
mr_discus_life_KS_500_basic.jpg
mr_discus_life_More.jpg
mr_discus_life_More_astaxantin.jpg
mr_gammarus.jpg
mr_hovezi_srdce.jpg
mr_hovezi_srdce_cesnek.jpg
mr_hovezi_srdce_cyklop.jpg
mr_hovezi_srdce_spenat.jpg
mr_humri_vajicka.jpg
mr_kombo-4.jpg
mr_kombo-6.jpg
mr_kombo-6_more.jpg
mr_krevetky_sklenene.jpg
mr_krocani_srdce.jpg
mr_krocani_srdce_cesnek.jpg
mr_krocani_srdce_cyklop.jpg
mr_krocani_srdce_spenat.jpg
mr_kryl_drobny.jpg
mr_kryl_velky.jpg
mr_loricaria_special.jpg
mr_malawi_mix.jpg
mr_maso_musle.jpg
mr_moina.jpg
mr_mysis.jpg
mr_nitenka.jpg
mr_plankton_cerveny.jpg
mr_plankton_zeleny.jpg
mr_smelt.jpg
mr_spenat.jpg
mr_tanganika_mix.jpg
mr_virnik_morsky.jpg
mr_zabronozka_solna.jpg
mr_zelvi_mix.jpg

Dobrý den Vážení přátelé akvaristiky. Jmenuji se Jiří Kudrna a tímto jednoduchým rozdělením našich produktů bych vám rád přiblížil některá specifika mražených krmiv. Mé zdroje informací pochází z osobní konzultace s majitelem firmy IT-Tropic panem Uwe Schatzem a samozřejmě mých osobních zkušenosti právě s těmito krmivy.

Červená komáří larva (Patentka) - (Chironomus sp.)
Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb
Tento ,,červ“ je populární především pro svou barvu a chuť čerstvého masa. Ať už v živém, mraženém, nebo lyofilizovaném stavu  jsou tyto larvy nejprodávanější přírodní potravou pro akvarijní ryby po celé Evropě. Některé typy mají vskutku extrémně vysokou hladinu hormonu Hemoglobin. Jejich charakteristicky rudá barva společně s nepřetržitým kroucením a pohybováním, mají na ryby téměř magnetické účinky. Jejich stravitelnost je takřka pro všechny ryby dokonalá. Využitelné energetické hodnoty jsou více než uspokojivé. I na naší odchovně je „PATENTKA“ nejpoužívanějším krmivem. Navíc naše patentka je obohacena o vitamíny a minerály, aminokyseliny, B-complex a pročištěna jako všechno námi nabízené krmivo přes biozeolitické filtry.

Červená komáří larva ,,Jumbo Patentka“ - (Chironomus cf. Plumosus)
Ideální krmivo pro větší druhy ryb, chovné skupiny a páry
Velké komáří larvy, Chironomus cf. Plumosus, se mohou vyskytovat na dnech většiny Evropských vod. Tyto larvy jsou jednou z nejdůležitějších složek potravy pro téměř všechny obyvatele přírodních vod. Právě toto z nich dělá neodolatelnou lahůdku, nejen pro ryby, ale i pro všechny korýše, želvy, obojživelníky a dokonce přilákají i některé hmyzožravé ptáky.  Jejich dostupnost na českém trhu není zcela ideální. Doporučuji spíše pro větší druhy chovných ryb ( Skaláry, Terčovce, Cichlidy… ), či dražších forem s vyvinutou muskulaturou.

Bílá komáří larva (Koretra) - (Chaoborus flavicans)
Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb s vyššími nároky na rozmanitost potravy. Nutričně patří k těm nejvýše umístěným.
Koretra a také Krystalová komáří larva z rodu Chaoborus, jsou velice doporučovaným krmivem. Profesionální chovatelé a zkušení nadšenci v tomto pouze souhlasí. My chováme a lovíme pouze larvy rodu Chaoborus flavicans – larvy, které zůstávají malé. Zejména se vyskytují v čistých a hlubokých vodách, kde se živí malými planktonickými korýši. Mají vysoký obsah proteinů a specifický poměr nenasycených mastných kyselin, které stimulují připravenost ryb na reprodukci, především jedná-li se o masožravé ryby. V České republice není koretra úplně oblíbenou potravou. Její celkové zpracování do mražené podoby není jednoduché, ale IT-Tropic to zvládá dokonale. Vřele doporučuji.

Černá komáří larva - (Culex pipiens)
Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb, především jako doplňkové krmivo. Nutričně patří k těm nejvýše umístěným.
Černá komáří larva je charakterem i způsobem života dosti podobná patentce. Její výhodou je větší celková výživnost. Obsahuje několik enzymů, které výrazně podporují tření. Nerad bych se mýlil, ale myslím, že je to způsobeno stylem života a přijímáním potravy těchto komárů. Pokud si dobře vzpomínám, před nakladením vajíček se samičky musí napojit krví teplokrevných zvířat nebo člověka. To vyvolává dokonalejší vývoj samotných vajíček a později i larev. V larválním stádiu se živí prvoky, řasami a odumřelou organickou hmotou. Každopádně dle mého názoru je černá komáří larva nejvýživnější a rybám nejprospěšnější že všech komářích larev. Drobným problémem je její nedostupnost.

Nítěnka - (Tubifex)
Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb, především sumcovité druhy. Nítěnka rozhodně patří výživově k nepostradatelné rybí potravě. Vhodné v rozsekaném stavu i pro odrostlejší potěry a všechny chovné ryby drobnější velikosti. Nedoporučuji podávat krunýřovcům. Doporučení – Nepřekrmovat. Jelikož nítěnky rybám abnormálně chutnají, je zde riziko překrmení rybích jedinců a tudíž někdy i následný úhyn.
Nadšenci, hospodyně, chovatelé stejně jako obchodníci nám děkují, že jsme schopni zajistit balení nítěnek, takovým způsobem, že setrvají po dlouhou dobu čisté a především živé. Tímto způsobem balení se vyhneme nepříjemnému rozstřikování vody a hrozba nepříjemného zápachu je vyřešena také. Dalším plusem je postup před balením. Nítěnky jsou intenzivně čištěny a posléze jsou umístěny do průtokových nádrží, což opět minimalizuje riziko zdravotních problému u Vašich ryb. Toto excelentní krmivo, které je převážně používáno pro širokou škálu sumců a pro ryby dna, je bohaté na proteiny. Při krmení by se mělo dohlédnout na to, aby nedopadali na dno jako celek ale spíše je rozprostřít po celé ploše akvária. Nítěnka je opravdový akvaristický krmný pojem. I já jí používám již řadu let a to nejen pro sumce ale i pro Terčovce, Skaláry, Botie či Tetry.  Dokonce i mražená podoba nítěnky mě velice překvapila a je výrazně zahrnuta do našeho krmného programu.

Roupice - White Worms - (Paleomonetas varians)
Je nutrične absolutně nejvýživnější námi dodávané krmivo. Užití – hlavně chovné ryby, ryby připravující se ke reprodukci a s vyšším procentem svaloviny ( Terčovci, skaláry, cichlidy, sumci….)
Tento druh zemního červa (Roupice) obohatí vašim rybkám svou širokou škálou nutričních hodnot, mastných nasycených kyselin a proteinů, které nejsou obsaženy v žádném z planktonů. Úspěšné množení mnohých druhů sumců, často funguje pouze když, po době hladovění, jsou krmeni hlavně těmito červy. Toto „silné“ krmivo by nemělo být podáváno častěji než 2-3 do týdne. Překrmování těmito červy může vést k obezitě ryb a tak i k jejich nezdravému chovu.

Dafnie - (Daphnia pulex)
Nutričně né příliš vhodné krmivo pro akvarijní ryby. Výrazně napomáhá rybám k trávení. Užití – spíše menší druhy ryb.
Co opravdu dává akvaristice její kouzlo, společně s domácími zkušenostmi a experimenty, je honba za přírodní živou potravou. Hlavním subjektem zde byly především „vodní blechy“. Zřejmě to byla již prastará touha lovit a sbírat, co pohánělo generace akvaristů prohledávat krajiny a blízká okolí s časem v zádech a s potřebou, naplnit ústa svých zářivě barevných rybek co nejlepší potravou. Jako sám autor tohoto článku, mnoho starších akvaristů pamatuje, svou první síť na tento plankton vyrobenou z maminčiných nylonových punčoch. Vysokou poptávku po tomto nutričně chudším planktonu, pouze potvrzuje tuto domněnku. Ačkoli má Dafnie pouze krátkou dobu života a je velice náchylná na změny hodnot vody. Naneštěstí jsme dlouho váhali zda je máme přibrat do chovů a do distribuce.

Cyklop
Nepostradatelný prvek všech krmných progamu. Užití – bezvyjímky všechny druhy akv.ryb.
Cyklop je základní zdrojem obživy pro ryby žijící v proměnlivých klimatických zónách. Larvy Cyklopu jsou nenahraditelné jako startovací krmivo pro potěr ryb žijících ve stojaté, či pomalu tekoucí vodě. Krmení cyklopem se později prokáže na malých rybkách, nejen pro svou nutriční hodnotu, ale také pro vysoký obsah proteinů, tuku a karotenu, což vše rapidně zvyšuje jejich růst. Stejně jako Algae (řasa), která je požíraná cyklopem, může být používána jako doplněk výživy (na rostlinné bázi) ryb. Algae zde zajisté hraje smysluplnou roli. Většina řas obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, bez kterých ryby nemohou žít. V našem prodejním provedení můžeme nabídnout nejen klasický cyklop, ale i cyklop krmený spirulínou, vitamíny, minerály, aminokyselinami, přírodním astaxantinem či samotnou řasou (Algae). Vřele doporučuji nebát se otestovat některé z nestandardních druhů cyklopu. Cykop intensive red či Cyklop spirupina plus.
Příprava produktů s intensive red a spirulina plus
Dafnie intensive red : (Daphnia pulex)
Cyklop intensive red
Cyklop spirulina plus
Červená komáří larva intensive red: (Chironotus sp.)
Tyto produkty nejsou formou či mutací perloočky, buchanky a patentky, ale způsobem její přípravy před zamražením. Perloočky, buchanky a patentky jsou před samotným zamražením drženy na tzv. „předpřípravní nádrži“ kde jsou krmeny nejen vitamíny a minerály, B-complexem, ale i přírodním astaxantinem. Forma vstřebávání je závislá na mnoha aspektech. Perloočky, buchanky a patentky se živí nejen bakteriemi, ale i řasou nebo jinou živočišnou či rostlinou potravou, kterou jsou schopné do sebe vstřebat. V našich podmínkách řasy obsahují jen málo karotenu a skoro žádný astaxantin. Proto jsou naše produkty krmeny řasou, která má vysoký podíl přírodního astaxantinu. Specialisté v chovném centru IT-Tropic pečlivě zaznamenávají vstřebávání hodnot daných korýšů a larev. V momentě, kdy je křivka vstřebávání nejvyšší, dochází k okamžitému slovení z lázně a následnému zamražení. Vzhledem k vyšším teplotám lázní je vstřebávání mnohem intenzivnější a to díky rychlejšímu metabolickému cyklu. Obdobným způsobem je připravován i Cyklop spirulina plus.

Artemie - (Artemia franciscana)
Společně s Cyklopem je Artemie  druhé nejužívanější krmivo. Užití – spíše větší druhy ryb ( Barbusy, větší Tetry, Čichavci.......)
Progresivní industriální rybí chovy, jak na prodej akvarijních miláčku, tak i pro lidskou konzumaci, by byly nemožné bez chované Artémie. Hluboce zmrazená artémie se prodává na trhu ve velikém množství a je 2. nejpopulárnějším krmivem pro ryby, hned po patentkách. Pro to aby se toto univerzální mořské krmivo stalo dostupným, pěstujeme a šlechtíme artérii po celý rok v našich sklenících. Novinkou je i patentovaná Artemis Golden lake chovaná na náhorní plošině v Thajsku.

Artemie GOLDEN LAKE
Společně s Cyklopem je Artemie  druhé nejužívanější krmivo. Užití – spíše větší druhy ryb ( Barbusy, větší Tetry, Čichavci.......)
Artemie Golden Lake je produkt spolupráce dvou vývojových týmů. Jedná se o Německo-Thajský projekt chráněný patentem. Tento druh artemie je specielně vyšlechtěn pro život ve vysokých teplotách. Ve volné přírodě se takřka nevyskytuji. Firma IT-Tropic společně s Thajskými kolegy provádějí již dlouhá léta její chov a výzkum. První výsledky byly zaznamenány v roce 2007, kdy byla tato artemie také poprvé představena veřejnosti. Její chov probíhá v již zmiňovaném Thajsku a to přímo v provincii Old Siam na náhorní plošině nedaleko Laosu. Její název pochází přímo z jezera Golden Lake v němž je chována. Toto jezero je vyjma slanosti charakterizováno ne příliš vysokým sloupcem vody, zlatavým dnem, četnou zásobou minerálů, ale především velmi vysokou teplotou. Díky vysoké teplotě vody dochází u artémie k několikanásobně rychlejšímu vstřebávání krmných směsí a minerálů rozpuštěných ve vodě. Díky podloží, silnému slunečnímu záření a dokrmování řasou,  obsahuje tento druh artémie mnohem vyšší podíl karotenu a přírodního astaxantinu. Doufám, že každý z Vás ocení dokonalost tohoto krmiva. Firma IT-Tropic je jediný distributor na světě.

Vířník - (Brachionus plicatilis)
Ideální krmivo pro všechny druhy rybího potěru. Svým velice droboučkým charakterem je vhodný  zvláště pro velmi drovné pořery ( Čichavci, Betty, Botie..) Osobně vířníkem krmím všechny druhy odrostlých Teter, Botií, Barbusů…. a dorůstajících Terčovců, Skalár….
Tento druh planktonu je vhodný, jak prvotní krmivo pro potěr mořských ryb, tak i pro všechny dospělé tropické rybky a obyvatele Vaší nádrže. Jeho kultivace je absolutně bezproblémová a může být držen ve vodě s koncentrací soli již od 10%. Je velice důležité krmit vířníka živou řasou pro garanci optimálních nutričních hodnot. Pakliže tato varianta není možná, zkuste prozkoumat internet a kupte si nějaké jiné doporučené krmivo. A vždy dbejte na obohacování o mastné kyseliny. V mražené podobě patří též k chovatelsky oblíbeným krmivům.

Moina
Vhodná pro všechny druhy menších rybek a ryb připravujících se k reprodukci.
Moina je dle mého názoru taktéž velice důležitou složkou krmného programu. V ČR není její užívání příliš populární. Při svých cestách po světě jsem se setkal s několika chovateli, kteří přisuzují své největší akvaristické úspěchy právě moině. Při promluvách s Jirkou Táborským jsem se o moině dozvěděl něco hlouběji. Dokonce i v debatě s šéfem University of Florida, panem Carlosem V.Martinezem jsem našel společné téma - moina. Tedy mými slovy. Moina je nejdrobnější druh perloočky s neuvěřitelnou reprodukční schopností. Živí se bakteriemi, kvasinkami a prvoky. Její významnou složkou je chitin, jenž umožňuje rybám lépe trávit potravu. Hormony a enzymy, jenž moina obsahuje, velice podporují tření ryb, vývoj jiker a  navíc  na sebe vážou volné radikály a oxidanty. Nepodceňujte zázračnost MOINY!!!

Red plankton (červený plankton)
Užíván především v mořské akvaristice a jako občasný doplněk pro sladkovodní ryby.
Tento plankton pochází z lovišť v Norsku. Zdejší rybáři ho loví každoročně pouze několik dní na jaře, poblíž pobřeží severního Norska. Používají ho k rozkrmování lososovitého potěru. Je to mix mořské ,,Buchanky", krevetího potěru, a různých druhů červených řas. Je velice vhodný pro malé mořské rybky a bezobratlé.

Bosmids
Krmivo pro všechny druhy menších rybek.
Bosmids jsou velmi drobné perloočky, nebo jiné malinké vodní „blešky". Je menší než klasický Cyklop a užívá se ke krmení drobných rybek, nebo potěrů.

Mysis
Ideální doplňkové krmivo pro všechny druhy ryb, které jsou schopni Mysis zkonzumovat. Nutričně velice výživný.
Velikost:    8-15mm
Mysis je malý kořýšovec, který vypadá jako krevetka, ale nemá 10 nožiček a proto se neřadí do kmene ,,Decapoda". Je loven v Baltském moři nebo se dováží z lovišť v Číně. V IT-Tropic Mysis chovají v brakické vodě s poměrem mořské soli 12g/l. Takže náš Mysis je schopen žít v tropické vodě i po několik dní. Tato velice maličká krevetka, je preferovanou výživou pro ,,mořské koníky“. Čerstvě chycení mořští koníci často nepřijmou jinou potravu, než právě živý Mysis. Všichni ostatní obyvatelé nádrži, kteří jsou schopni si s touto delikatesou poradit, ukáží, jak jsou vděční svým chovatelům za toto krmivo, tím že zůstanou zdraví a vzroste jejich připravenost na reprodukci. Zde se musím pozastavit. I když mnoho z Vás řekne co je to vlastně Mysis je? No, reagujete stejně jako já před rokem kdy mě Uwe ( majitel IT.Tropic ) řekl, zkus Mysis. A já to udělal. Musím říci, že překvapení bylo opravdu šokující. Ještě jsem neviděl takovou reprodukci skalár a terčovců. Dokonce jsem musel na chvilku přestat Mysisem krmit, protože výtěry nebyly kam dávat. Ptáte se co je Mysis? Zkuste ho a uvidíte. Navíc jeho nutriční hodnoty jsou také super.
Krmivo pro všechny sladkovodní a mořské masožravce. Kupříkladu Mysis je takřka jediným možným krmivem pro mořské koníky chované v zajetí. Významně podporuje tření ryb a obsahuje mnoho bílkoviny a kvalitních tuků. Jedno z mých nejužívanějších krmiv.

Gammarus oceanicus
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…. Ideální potravou pro Želvy, Raky a Kraby.
Přestože má vědecký název přemýšlejte o něm jinak, tento korýš, kterého vozíme ze západního pobřeží Francie, je schopný přežít i v extrémních podmínkách. Dokonce se i udrží v čisté sladké vodě, ve které se ale nemnoží. Jako živé krmivo se doporučuje, pokud je v nádrži dostatečné množství ryb, které je jsou schopny zkonzumovat. Na druhou stranu je Gammarus schopen zlikvidovat, či poničit rostliny ve sladkovodních nádržích, tak i měkké korály v mořském akváriu. Doporučuji v mražené podobě. Ryby z počátku reagují trochu podivně, ale po čase ho přijímají spolehlivě. Doporučuji též jako krmení pro všechny druhy vodních želv a raků.

Krill (kořýšovec)
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky….
Dovážíme 2 druhy Krillu:
1. Euphasia superba, který je loven v okolí Antarktidy.  Velikost: 3-4cm
2. Euphasia pacifica, původem z lovišt v okolí Aljašky. Velikost 1,5-2,5cm
Krmivo pro všechny masožravé nebo částečně masožravé ryby sladkovodní a mořské. Krill v celku je zvláště vhodný pro skupinové dravce, Perutýny atd. Dále pro sasanky, krevety, kraby a jiné bezobratlé masožravce. Výtečné krmivo pro africké i americké cichlidy a v drcené podobě i terčovce, skaláry a cichlidky. Krill se živí pouze mořskou řasou a právě proto obsahuje vysoké množství přírodního astaxanthinu, vitamínů, stopových prvků, omega-3 a jiných nenasycených mastných kyselin. Osobně používám takřka pro všechny druhy akvarijních ryb v celé i sekané podobě a do směsí.

Bíle krevety - (Paleomonetas variant)
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky….
Paleomonetas variant má vysoký obsah soli a dalších prvků obsažených ve vodě. Tyto krevetky, které dorůstají do velikosti 3,5 cm, mohou žít jak ve slané, tak i sladké vodě. Když nedojde k jejich kompletnímu sežrání rybami, nezpůsobí žádné škody v nádrži, ba naopak. Od nás můžete dostat pouze krevetky námi odchované, kde jsme schopni zaručit eliminaci veškerých parazitů a přenosných bakterií.

Crystal shrimps (krevety) ,,Acetes chinensis"
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky….
Velikost:   2-3cm
Je to malinká hlubokomořská krevetka s velice křehkým krunýřem. Vypadá a žije podobně jako Krill ale v rozdílné teplotě a klimatických zónách. Importované jsou z Číny z lovišť v Bohai bay.
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci. Jsou poměrně tenoučké a proto vhodné jako zpestření pro některé větší chovné ryby.

Sand shrimp (krevetky)
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky….
Velikost:    3-5cm
Krevetky rodu ,,Crangon crangon" pocházející ze severních mořských lovišť. Vcelku povařené, pro loupání jsou příliš drobné.
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci. Osobně přidávám do rybích směsí v sekané podobě. Jsou pro ryby dobře stravitelné a obsahují vyjma vitamínů a minerálů i mnoho karotenů.

Golden shrimps (zlaté krevetky)
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky….
Jsou to červené, nebo oranžové krevetky lovené v Černém moři.
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci. Osobně přidávám do rybích směsí v sekané podobě. Jsou pro ryby dobře stravitelné a obsahují vyjma vitamínů a minerálů i  karoteny.

Mussels (Mušle) Slávky
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…. Ideální potravou pro Želvy, Raky a Kraby.
Velikost:     2-4cm (celé)
Slávky jsou  povařené, oloupané (zbavené ulity), nadrobno nasekané a proplachované. Patří do čeledi ,,Mytilus" lovené v Baltském moři.
Mušle jsou výborným krmivem pro tropické rejnoky, želvy a ostatní  tropické nebo mořské dravce. Sekanými mušlemi je vhodné krmit takřka veškeré akvarijní masožravce. Osobně přidávám do směsí pro terčovce, skaláry a cichlidy.

Cockles (škeble)
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb – Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…. Ideální potravou pro Želvy, Raky a Kraby.
Velikost:   1,5-2cm
Celé vařené a loupané škeble z čeledi ,,Cerastoderma edule" importované z Číny. Jedná se o podobný druh krmiva jako u mušlí, pouze menší.
Škeble jsou výborným krmivem pro tropické rejnoky, želvy a ostatní větší tropické nebo mořské dravce. Sekanými mušlemi je vhodné krmit takřka veškeré akvarijní masožravce.

Dillies
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb.
Velikost:        3-5cm
Velice drobná mořská rybička pocházející z jedné ze zátok v zálivu Bohai v Číně.
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci.

Smelt
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb.
Velikost:     6-8cm
Malá lososovitá rybka. Dovážená z lovišť Estonska a Číny. Tato rybka má trdliště v malých říčkách a poté migruje do moře, nebo brakických vod.
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci. Jinak velice oblíbené u tropických rejnoků a želv.

Humří jikry/vajíčka
Protejnová bomby pro všechny druhy ryb dorůstajících větších velikostí.
Toto je naše nejdražší mražené krmivo. Jsou to jikry z „Rock Lobsters" importovaných z Thajska. Velice dobrá výživa pro většinu rybího potěru, malé mořské rybky, sasanky a jiné bezobratlé. Díky značnému obsahu proteinů, chovatelé terčovců zaznamenávají nejrychlejší růst mladých jedinců právě užíváním tohoto krmení. Je to nepostradatelná složka našeho krmného programu a směsí.

Wollfia (Chaluha)
Krmivo podávané rostlinožravím rybám – Sumci, Živorodky, Labea….
Je to zakrslý tropický okřehek, který roste v létě v bazénech, kde IT-Tropic množí dafnii. Je vhodná ke krmení menších sladkovodních býložravých ryb nebo těch které potřebují větší část rostlinné stravy. Například „Tropheusy". Málokdy je v prodeji jako celek, spíše je užívaná v různých ,,Mixech" jako doplněk stravy.

Green plankton (zelený plankton)
Prachové krmivo v pevném mraženém stavu vyhovující hlavně rostlinožravým potěrům, ale i jiným drobnějším rostlinožravým rybám.
Tuto rybí potravu mixujeme z různých druhů sušených nebo koncentrovaných čerstvých řas, jako jsou Spirulina, Chlorella, Dunaliella salina. Je to speciální krmivo pro mořské akvaristy ke krmení specializovaných druhů korálů nebo jiných malých druhů bezobratlých. Též se  užívá ke krmení a obohacení larev artémie, buchanky a vířníků. Vhodný jako obohacení rostlinách složek do směsí hlavně pro živorodky.

Špenát
Krmivo podávané rostlinožravím rybám – Sumci, Živorodky, Labea, Tropheusy….
Špenát je před zamražením zpracován pro akvaristické využití. Je dokonale očištěn, jemně spařen a nadrobno rozsekán. Výhodou sekání oproti mletí je konečný výsledek ve vašich nádržích. Ze špenátu se nestane zelená voda, ale spolehlivě padá na dno ve formě drobných lupínků.

HOVĚŽÍ SRDCE BEZ TUKU
Vhodné pro masožravé ryby od velikosti cca 3 cm
Hovězí srdce je za syrova odblaněno a dokonale zbaveno tuku. Následuje rozsekání na sekajícím stroji. Výhodou proti mletí je: díky sekacím nožům zůstává v srdcích více krve a tudíž i vyšší podíl bílkoviny. Následuje první a poslední zamražení. Důležitou součástí srdce je želatina – jako dokonalé pojivo.

KROCANÍ SRDCE BEZ TUKU
Vhodné pro masožravé ryby od velikosti cca 3 cm
Hovězí srdce je za syrova odblaněno a dokonale zbaveno tuku. Následuje rozsekání na sekajícím stroji. Výhodou proti mletí je: díky sekacím nožům zůstává v srdcích více krve a tudíž i vyšší podíl bílkoviny. Následuje první a poslední zamražení. Důležitou součástí srdce je želatina – jako dokonalé pojivo.

KOMBO 6
Toto krmivo je kombinací několika produktů v jednom blistru.
KOMBO 6- (6x červená, 6x bílá a 3x černá komáří larva, 3x dafnie, 6x mysis, 6x artemie)

KOMBO 4
Toto krmivo je kombinací několika produktů v jednom blistru.
KOMBO 4 - Složení  (12x červená, 6x bílá komáří larva, 6x dafnie a 6x artemie)

TANGANJIKA MIX
Tanganjika mix je směs potravy připraven přímo pro ryby z jezera Tanganjika.
Tamganjika mix – Složení  (mušle, mysis, krevety, cyklop, gammarus, krill, špenát, salát, karotka, banány, mořská řasa, spirulina)

MALAWI MIX
Malawi mix je směs potravy připraven přímo pro ryby z jezera Malawi.
Malawi mix – Složení (červené, bílé a černé komáří larvy, mušle, krevety, mořské ryby, gammarus, krill, mysis, špenát, salát, karotka, banán, mořská řasa, spirulina)

LORICARIE SPECIAL MIX
Je směs potravy pro přísavné sumce a jiné ryby vyžadující vyšší podíl rostlinné stavy. Dokonalé krmivo pro Ancistruse, Loricarie, Sturisomy, L-sumce atd. Osobně používám pro všechny tyto druhy.
Loricaria Special – Složení (hrášek,salát,špenát,mrkev,sojové boby, kukuřičný škrob, krevetí maso, mušlí maso,vířník, řeřicha, okřehek vodní, spirulina)

ŽELVÍ MIX
Je směs potravy po všechny druhy vodních želv.
Želví MIX – Složení (Mořské rybičky, krocaní srdce, mušle,krevety, mysis, gammarus, červená komáří larva, hovězí srdce, špenát, spirulina, vápník)

DISKUS MIX
Diskus mix je směs potravy přímo pro domácí krmení terčovců. Obsahuje veškeré složky, jenž terčovci k životu potřebují. Směs je dokonale vyvážena vititamíny, minerály, stopovými prvky.
Diskus speciál mix – Složení (hovězí srdce, lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, artemie, mysis, humří vajíčka, špenát, spirulina, přírodní astaxantin, česnek)

Discus life HS
Je základní směsí potravy pro všechny druhy terčovců. Její základnou je sekané hovězí srdce a jiné níže uvedené ingredience. Směs je dokonale vyvážena a připravena k okamžitému zkrmení. K samotnému rozpouštění díky želatinové složce nedochází. Možnosti užití i pro skaláry, cichlidy a jiné masožravce. Vřele doporučuji ke každodennímu zkrmování.
Discus life HS – Složení (hovězí srdce, lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, mysis, artemia, grindal, humří jikry, banán, špenát, spirulina, přírodní astaxantin, česnek)

Diskus life HS – Speciál (Intensive red)
Je základní směsí potravy pro všechny druhy terčovců. Její základnou je sekané hovězí srdce a jiné níže uvedené ingredience. Směs je dokonale vyvážena, obohacena o přírodní astaxantin, elementy podporující tření a trávicí enzymy. Je připravena k okamžitému zkrmení. K samotnému rozpouštění díky želatinové složce nedochází. Možnosti užití i pro skaláry, cichlidy a jiné masožravce. Vřele doporučuji ke každodennímu zkrmování.
Discus life HS – speciál -  složení (hovězí srdce , lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, mysis, artémie, grindal humří jikry, banán, špenát, spirulina, česnek, přírodní astaxantin 5g/kg, směs vitamínu a minerálu, elementy podporující tření a tvorbu slizového sekretu, trávící enzym)

Discus life Losos
Je základní směsí potravy pro všechny druhy terčovců. Její základnou jsou sekané lososové filety a jiné níže uvedené ingredience. Směs je dokonale vyvážena a připravena k okamžitému zkrmení. K samotnému rozpouštění díky želatinové složce nedochází. Možnosti užití i pro skaláry, cichlidy a jiné masožravce. Jen na doplnění: losos je velice dietní masitou potravou. Pro ryby je změnou a zároveň nestandardním přísunem rybí bílkoviny.
Discus life Losos – složení (lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, mysis, artemia, grindal, humří jikry, banán, špenát, spirulina, přírodní astaxantin, česnek)

Discus lifě Losos – Speciál intensive red
Je základní směsí potravy pro všechny druhy terčovců. Její základnou jsou sekané lososové filety a jiné níže uvedené ingredience. Směs je dokonale vyvážena, obohacena o přírodní astaxantin, elementy podporující tření a trávicí enzymy. Je připravena k okamžitému zkrmení. K samotnému rozpouštění díky želatinové složce nedochází. Možnost užití i pro skaláry, cichlidy a jiné masožravce. Jen na doplnění: losos je velice dietní masitou potravou. Pro ryby je změnou a zároveň nestandardním přísunem rybí bílkoviny.
Discus life Losos– speciál  -  složení  (lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, mysis, artémie, grindal humří jikry, banán,  špenát, spirulina, česnek, přírodní astaxantin 5g/kg, směs vitamínu a minerálu, elementy podporujicí tření a tvorbu slizového sekretu, trávící enzym)

Discus life KS
Je základní směsí potravy pro všechny druhy terčovců. Její základnou je sekané krocaní srdce a jiné níže uvedené ingredience. Směs je dokonale vyvážena a připravena k okamžitému zkrmení. K samotnému rozpouštění díky želatinové složce nedochází. Možnosti užití i pro skaláry, cichlidy a jiné masožravce. Vřele doporučuji ke každodennímu zkrmování.
Discus life KS–  složení (krocaní srdce, lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, mysis, artemia, grindal, humří jikry, špenát, spirulina, přírodní astaxantin, česnek)

Discus life KS – Speciál intensive red
Je základní směsí potravy pro všechny druhy terčovců. Její základnou je sekané krůtí srdce a jiné níže uvedené ingredience. Směs je dokonale vyvážena, obohacena o přírodní astaxantin, elementy podporující tření a trávicí enzymy. Je připravena k okamžitému zkrmení. K samotnému rozpouštění díky želatinové složce nedochází. Možnosti užití i pro skaláry, cichlidy a jiné masožravce. Vřele doporučuji ke každodennímu zkrmování.
Discus life KS– speciál  -  složení (krocaní srdce ,lososové filety, krevety, mušle, chobotnice, mysis, artémie, grindal humří jikry, špenát, spirulina, česnek, přírodní astaxantin 5g/kg, směs vitamínu a minerálu, elementy podporujicí tření a tvorbu slizového sekretu, trávící enzym)