Varování


Ráj tropických rostlin cestou nahoru na sever


Dvě věci většinu lidí udiví, kteří přijdou poprvé do kontaktu s firmou Tropica Aquarium Plants. Nikdo by nečekal, že najde světovou jedničku mezi „producenty“  tropických akvarijních rostlin, právě v Dánsku. V zemi studné a větrné, skoro půl světa daleko od vlhkých tropických deštných pralesů. Dokonalá souhra celého teamu, nejmodernější technologie, zaujetí, a laskavá péče tvoří základy nekompromisní kvality veškerých produktů firmy Tropica.

Tropica podstupuje směrodatný krok kupředu jako společnost v roce 2007. Po více jak 35 letech produkce ve stejných prostorech, se firma přesunula do kompletně nových prostor. Zásadní investice do rozvoje tzv. „školek“ zvyšuje i nadále schopnost poskytovat ty nejlepší akvarijní rostliny ve světě.  15,000 čtverečních metrů rozléhající se školky pod elektronickým monitoringem doprovázenými biotechnologickými laboratořemi, vystoupily na trh v skromných začátcích v roce 1970 jako výsledek nadšení „objevitele“ Holgera Windelowse, pro jeho vášeň u tohoto hobby – planoucí zájem o akvarijní rostliny.
Dnes zaměstnává Tropica okolo 60 lidí, kteří jsou zcela nakaženi zápalem pro tento druh činnosti, což vytváří originalitu našeho obchodu.

Rostliny jsou živými organismy a jako vše živé i jim se daří nejlépe, když se jim dostává kompetentní péče a respektu. Každý rok Tropica vypěstuje několik desítek milionů akvarijních rostlin ve více než 130 druzích a nespočtu variant, které exportuje do většiny zemí světa.
Systematický výzkum a obsáhlé biotechnické studie, kombinované s kultivací prostředí a ovzduší, kde počítače nepřetržitě zajišťují optimální hladinu živin pro přirozený růst, který znamená hodně, bavíme-li se o kvalitě. Ale jsme přesvědčeni, že nejdůležitější je  srdečný a upřímný přístup k rostlinám, díky kterému jsou rostliny od Tropica označovány těmi nejhezčími, nejzdravějšími a nejrobustnějšími akvarijními rostlinami na světovém trhu.

Rychlé spolehlivé dodávky kamkoliv

Tropica je preferovanou značkou ve světě. Tato pozice je brána jako závazek. Takže ve spolupráci s dopravci,  se nám podařilo sestavit  rychlou a schopnou síť, která, spolehlivě dopraví živé rostliny kamkoli na světě. Dále jsme sestavili organizovaný kontrolní systém, který minimalizuje risk špatné či jinak vadné zásilky.

Rostliny jsou individuálně baleny ve specielních obalech, tak aby nedošlo k jakémukoli fyzickému poškození. Nadále jsou rostliny efektivně chráněny před vnějšími teplotními rozdíly po celou dobu transportu.

Vše v našich školkách bylo optimalizováno ke zdravému růstu  rostlin, ale také jsme se  nemálo zasvětili do efektivního toku produkce – od celého procesu sázení, až po balení. Takový tok, který zajistí vysokou kvalitu v průběhu celého procesu.

Námi zasílané rostliny dorazí k našim zákazníkům čerstvé, a v dokonalé prodejní kondici.
V případě jakékoli otázky, či pomoci je v kanceláři vždy někdo připraven zodpovědět Vaše dotazy.