Varování

Hazorea - aklimatizace

Dobrý den Vážení zákazníci.

Rád bych Vám nyní nastínil několika slovy výhody studenovodního programu od Izraelské společnosti Hazorea aquatics.

S Hazorea aquatics spolupracujeme již čtvrtým rokem a musím říci, že jakožto distributor pro ČR jsem s kvalitou všech ryb stále více spokojen. Otázka ? „ co nás ke spolupráci vedlo“? Již před cca osmi lety jsem začal se sezóním prodejem studenovodních ryb. Úspěch střídal pád a dobrá kvalita tu méně dobrou. Navíc mnoho ryb dovezených k nám na sklad přímo z rybníku nebo zimovišť byla v ne příliš dobrém stavu. Ryby většinou velice špatně reagovali na tyto změny a to nemluvě o dalším přechodu k Vám do jezírek. Tím v žádném případě nechci jakýmkoli způsobem napadat kvalitu a kumšt našich českých chovatelů KOI a karasů.

Nicméně jsem po mnoha konzultacích a radách dali na názor jednoho z našich Německých zákazníků a otestovali ryby z Hazorea aquatics. Od první chvíle až do teď jsem vlastně spokojeni. Někdy bych Vám přál stát u kádě s KOI nebo karasy a vidět, jak se mají při krmení k světu. Tím chci poukázat na kvalitu našeho projektu. Po osobní návštěvě Izraele jsem vše pochopil. Hazorea odchovává všechny studenovodní ryby za jedním jediným účelem a to – umístit je přímo do vašich jezírek. Umělý odchov v „nepřirozených“ ( faremních ) podmínkách, návyk ryb na granulovanou stranu, voda procházející přes kvalitní filtrace a každodenní kontakt s rybou vede k jednoduché aklimatizaci nejen ve Vašich jezírkách, ale i prodejnách. Již mnoho spokojených prodejců a majitelů okrasných jezírek nás tento rok vedlo ke zkvalitnění a rozšíření celého sortimentu ryby Hazorea aquatics. Ryby jsou aklimatizovány nejprve v cca 20°C po dobu pěti dnů, následuje pokles na cca 18-15°C . Díky tomu se nikdo z Vás nemusí bát již nyní jakýchkoli komplikací. Ryby jsou ve 100% kondici.

Závěrem bych rád podotknul, že se pomalu blíží čas na prodej studenovodních ryb. Ale i přesto připomínám jednu důležitou věc. Ne všechny zahradní jezírka mají již nyní optimální teplotu a kvalitu vody. Myslím, že s osazením rybích miláčků do vašich jezírek nebo jezírek vašich zákazníků je stále ještě brzo. Teplota vody se již brzy přehoupne přes 15°C a to je teprve čas pro nákupy okrasných jezírkových ryb. Už jsem letos narazil na mnoho pofiderních kvalit a nabídek studenovodních ryb. Neukvapte realizací letošní osádky Vašich jezírek a rybníčků.

Naší největší odměnou celého projektu je Vaše spokojenost.

S přátelským pozdravem J.Kudrna